INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Partneri juaj bën këto 6 veprime të pazakonta?! Atëherë ai ‘’çmendet’’ pas jush

Partneri juaj bën këto 6 veprime të pazakonta?! Atëherë ai ‘’çmendet’’ pas jush

Publikuar më: 15:40 02-01-2019

Kur imagjinoni se bini në dashuri, ju vijnë në mendje disa nga imazhet më tipike si: lulet, të shikoni njëri-tjetrin në sy nën dritën e qiririt, të ecni krah për krah buzë një parku, por e vërteta qëndron diku tjetër. Nëse dikush të dashuron vërtet ai faktikisht sillet shumë herë më çuditshëm. Dashuria na bën shpeshherë të bëjmë gjëra deri diku të pazakonta. Prandaj, nëse keni disa gjëra të pazakonta në lidhjen tuaj mos u mërzisni, nuk jeni vetëm.

Më poshtë keni 7 gjëra që partneri juaj bën nëse është i dashuruar, sepse papritur atyre çdo gjë i duket jashtë limiteve:

Ata e teprojnë duke folur rreth gjithçkaje

Nëse partneri ju dashuron ju shpesh mund ta kapni atë duke ndarë më shumë informacion seç duhet me ju. “Veset e këqija, problemet trupore, eksperiencat e çuditshme të fëmijërisë janë gjëra me të cilat mund të teprohet doza e informacionit”- thotë studiuesja e njohur.

Shqetësohen në mënyrë të tepruar për ty

Kur partneri juaj është vërtet i dashuruar ata mund të duken shumë të shqetësuar për shëndetin dhe mirëqenien, edhe kur s;ka asgjë për të qenë të tillë. “Ata shqetësohen në mënyrë shumë irracionale, por është një pasojë e ndenjes së fuqishme që kemi ndaj partnerit”

Sillen si fëmijë

“Dashuria ka një mënyrë të sajën për të nxjerrë fëmijën brenda nesh. Nga shakarat e çuditshme, tek lojërat, te ke folura përkëdhelëse si fëmijë, ata mund të shkojnë nga 30 në 20 deri në fëmijëri me sjelljen për shkak të dashurisë.”

Etiketimet nëpër rrjete sociale

“Për të gjithë ata që janë në fillimet e një dashurie të re, postimet sociale mund të jenë të këndshme, por mund të bëhen edhe irrituese. Gjithsesi për një partner të dashuruar çdo lloj ndërlidhje mund të ndihet speciale.” Ju mund t’i kapni ata shpesh duke ju bërë tag nëpër foto apo duke postuar foto qesharake me ju dhe e gjitha sepse janë në dashuri me ju. 

Shaka që vetëm ju të dy mund t’i kuptoni

Ju mund ta kapni partnerin tuaj duke treguar eksperienca të çuditshme dhe duke formuar shaka me to. Ju qeshni me gjëra që të tjera iu duken totalisht budallëlliqe. E gjitha kjo ndodh sepse ju formoni nëj lidhej të veçantë dhe midis jush ka një kimi dhe humor që mund t’ju duket vetëm ju argëtues.

Formoni rutinën tuaj të çuditshme

Një lidhje e veçantë midis dy partnerëve është në momentin kur ju formoni rutinën tuaj së bashku dhe ju mund ta gjeni partnerin duke formuar disa rutina vërtet qesharake: “Ato mund të jenë të çuditshme(të shikojnë muskujt para pasqyrës, të këndosh këngë të njëjta).” Rutina mund të duket nga jashtë e çuditshme, por tek e dashuroni partnerin tuaj mësoheni me ato dhe çfarë është e çuditshme bëhet familjare.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080909729003906
    array(1) { ["section"]=> string(129) "dashuria-eshte-ndenja-me-e-forte-ne-bote-nese-partneri-juaj-ben-keto-6-veprime-te-pazakonta-do-te-thote-se-cmendet-pas-jush-83261" }