INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E humbur...

E humbur...

Publikuar më: 12:34 25-12-2017

Nga Ida Nurçe

E humbur, rrugeve po ec

Duke pare ftohtsine

Qe njerezit perphapin

E ndjej mall per dashurine.

Jam lodhur nga gjithe kjo vetmi

Nga ky stres njerzor

Jam lodhur nga ky qytet

I bukur n’dukje, por shume mizor.

Jam lodhur nga kjo heshtje

E krijesave te tij

Nga gjithe ky fallcitet

Nga e gjithe kjo dashuri pa dashuri.

Do largohem diku

Shume larg prej ktej do jem

Nuk do kthehem me kurre

Ahh zemer, vetem dashuri te kem.

Po ta them ty

Poo, dhe mire degjoje

Do largohem nga ky vend

Nga kjo ngaster qe shume e doje.

Sot kam nevoje per ty

Zemres te m’i flasesh

Te me thuash te iki

Me gjithe shpirt t’me bertasesh.

Po perpiqem e lumtur t’jem

Por s’mundem ftohtesine ta thyej

S’mundem kete vend ta ndryshoj

Po perpiqem, por veten gryej.

Ahhh sa nevoje kam

Afer te t’kem

T’me perqafosh me mall

Dhe ne kete bote mos t’jem!

Falenderojmë Ida Nurçe për shkrimin e publikuar në intv.al. 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001460075378418
    array(1) { ["section"]=> string(14) "e-humbur-45812" }