INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E keni vënë re? Risia e fundit e Instagram është thjesht spektakolare! [FOTO]

E keni vënë re? Risia e fundit e Instagram është thjesht spektakolare! [FOTO]

Publikuar më: 21:54 26-10-2017

Instagrami është rrjeti social më i madh i shpërndarjes së fotografive me rreth 800 milion përdorues dhe në sondazhet e shumta është zgjedhur si më i preferuari nga të gjithë përdoruesit e aplikacioneve të ngjashme me të. Instagram sjell gjithmonë risi për përdoruesit e saj, por kjo e fundit është me të vërtetë spektakolare dhe interesante njëkohësisht. Bëhet fjalë për “Video Live” sëbashku me një person tjetër.
Në momentin që jeni live poshtë jush do të dalë një ikonë me dy fytyra. Mjafton të klikoni mbi të dhe shfaqet lista e personave që po të ndjekin direkt. Kështu ju mund të zgjidhni “shto” duke ftuar të jeni direkt të dy në “split screen”. Personit të përzgjedhur do i dërgohet një mesazh dhe kur e pranon nis transmetimi direkt.

Njoftimi i Instagram
Ky është përditësimi i fundit për videot direkte që kemi realizuar, për t’i dhënë njerëzve më shumë mundësi për të qënë bashkë në kohë reale. Tashmë, me mundësinë për të ftuar një mik për t’iu bashkuar transmetimit direkt, dhe njerëzit të ndihen më afër për të ndarë atë që dëshirojnë në çdo kohë.

collagegolive.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012040138244629
    array(1) { ["section"]=> string(12) "e-keni-40126" }