INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E konfirmuar! Ledri Vula do performojë në të njëjtën skenë me dy ish-të dashurat e tij, Dafina Zeqirin dhe Dua Lipën! Ja ku do i shohim [FOTO]

E konfirmuar! Ledri Vula do performojë në të njëjtën skenë me dy ish-të dashurat e tij, Dafina Zeqirin dhe Dua Lipën! Ja ku do i shohim [FOTO]

Publikuar më: 13:12 17-06-2018

Vite më parë kur Dua nuk ishte shumë e famshme por thjesht një modele e bukur, ajo ka qenë e lidhur me reperin e njohur nga Kosova, Ledri Vulën. Por reperi njihet akoma më shumë për lidhjen disa vjeçare me yllin shqiptar, Dafina Zeqiri. Tashme me të dyja këngëtaret ai ka një marrëdhënie të mire, madje janë edhe miq të mire.

Por besojenio apo jo, Ledri dhe vajzat e njohura do performojnë në të njëjtën skenë. Ata do performojnë në festivalin “Sunny Hill” i cili do të mbahet gjatë gushtit në Prishtinë. Me mijëra njerëz do të vijnë nga Europa për ta ndjekur Festivalin dhe në skenë ngjiten Dua Lipa, Dafina Zeqiri, Ledri Vula Lyrical Son & MC Kresha, Action Bronson KIDDA dhe përflitet se dhe Martin Garrix do u bashkohet 25 artisëve që do permormojnë, të cilët nuk janë vetëm shqiptarë./intv.al/

 

So proud of my dad @dukagjinlipa who had an idea and a dream and is doing exactly what he said he would. Id like to think I got some of my persistence and hunger from both my parents who have showed me that hard work will always shine through. He had an idea to create a festival in Prishtina, Kosova with lots of international and home acts to really help put Kosova on the map culturally. We have been so lucky to have all our friends join us for one of the most fun and musically diverse line-ups in the region. Sunny Hill festival is coming this summer to Germia Park and 25% of all ticket proceedings are going to the Sunny Hill Foundation to aid the youth of Kosova in creative arts. I’m so excited to head down a few days prior to the festival to do some work with the charity and visit my hometown! Tickets are available via sunnyhillfestival.com !! SEE YOU THERE! ????

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010387182235718
    array(1) { ["section"]=> string(143) "e-konfirmuar-ledri-vula-do-performoje-ne-te-njejten-skene-me-dy-ish-te-dashurat-e-tij-dafina-zeqirin-dhe-dua-lipen-ja-ku-do-i-shohim-foto-62021" }