INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Grabiten 100 mijë euro në një bankë!

Grabiten 100 mijë euro në një bankë!

Publikuar më: 16:46 15-04-2019

Një grabitje e bujshme ka ndodhur në një prej bankave në Maqedoninë e Veriut. Në një prej filialeve të bankës ‘Tutunska Banka’ ka rënë pre e grabitësve, ndërkohë që mediat vendase raportojnë se janë vjedhur rreth 100 mijë euro.

Në këtë grabitje janë përfshirë të paktën tre persona. Ata dyshohet se kanë qenë të armatosur me armë zjarri të tipit kallashnikovë. Fatmirësisht nuk raportohet për të plagosur, ndërsa policia dhe grupi hetimor kanë nisur punën për zbardhjen e grabitjes së filialit të bankës.
Dëshmitarët tregojnë se fillimisht autorët dhunuan rojën e sigurisë E. E., 26 vjeç dhe më pas nën kërcënimin e armëve morën paratë dhe u larguan në drejtim të paditur.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076918601989746
    array(1) { ["section"]=> string(40) "gabiten-100-mije-euro-ne-nje-banke-91495" }