Shiko episodet e plota te Geek Room

STUDIM/ Teknologjia dhe mediat sociale po vrasin dashurinë [VIDEO]

Tuesday, 12 September 2017 18:26
Teknologjia dhe mediat sociale po vrasin dashurinë. Ky ka qenë përfundimi që ka nxjerre një studim i universitetit shtetëror te…

Si ju duket ky ndryshim i madh i WhatsApp?

Friday, 08 September 2017 21:57
Nga dita në ditë, aplikacionet e njohura po sjellin përditësime që po “cudisin” përdoruesit e tyre. Telefonat janë bërë pjesë…

Hackera-t janë një hap para... Sulmojnë kompaninë në Amerikë, nxjerrin miliona të dhëna [VIDEO]

Friday, 08 September 2017 18:05
Hakerët kanë arritur të hyjnë në sistemin e një kompanie të monitorimit të kredisë, Equifax. Kjo e fundit thotë se…

Softueri që identifikon fytyrat e maskuara. Do të përdoret për identifikimin e kriminelëve [VIDEO]

Thursday, 07 September 2017 15:52
Një sistem i njohjes së fytyrës mund të identifikojë dikë edhe nëse e ka të mbuluar fytyrën. Sistemi i identifikimit…

iPhone 8, me çfarë çmimi do mbërrijë?

Thursday, 07 September 2017 10:34
Ashtu sikurse ka premtuar, iPhone brenda muajit shtator pritet të prezantojë modelin më të rij të smartphonit të saj, iPhone…

Lundrimi në internet, rreth 52% e shqiptarëve preferojnë telefonin në raport me kompjuterin

Wednesday, 06 September 2017 12:13
Pjesa më e madhe e shqiptarëve preferojnë të lundrojnë në internet duke përdorur telefonin celular. Të dhënat e bëra publike…

Të gjithë e doni por a e përballoni dot?! Mësoni sa do të kushtojë iPhone8

Tuesday, 05 September 2017 19:31
Apple dërgoi ditën e sotme ftesat e evenimentit tradicional të Shtatorit i cili do të mbahet në datën 12 të…

Një pajisje që na “përgjon” trupin. Arrin të shohë brenda organizmit të njeriut [VIDEO]

Tuesday, 05 September 2017 16:57
Shkencëtarët kanë zhvilluar një kamerë e cila mund të shoh përmes trupit të njeriut. BBC raporton se pajisja është dizajnuar…

Harrojeni “Home Button”, në iPhone8 veprimet do të bëhen me…

Monday, 04 September 2017 21:24
Edhe pak ditë na ndajnë nga prezantimi i iPhone8, prezantim i cili do të bëhet më 12 shtator. Apple ka…

Mbi 6 milionë përdorues dhe personazhe të famshëm hakohen në Instagram

Monday, 04 September 2017 13:44
Mbi 6 milionë përdorues të Instagram-it, përfshirë këtu dhe emra personazhesh të famshëm janë bëerë pjesë e një hakimi ku…

Çfarë prezantoi Samsung në IFA 2017 [FOTO]

Saturday, 02 September 2017 16:41
I hapur në 1924 nën emrin "Panairi Ndërkombëtar i Radios në Berlin" (Internationale Funkausstellung Berlin) IFA renditet sot si një…

Zyrtarizohet data, ja kur do të prezantohet iPhone 8

Thursday, 31 August 2017 20:23
Smartfoni i ri i kompanisë amerikane Apple, iPhone 8 pritet të prezantohet muajin tjetër. Por tashmë kemi një datë të…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll