Shiko episodet e plota te Geek Room

Si të monitoroni komentet negative në Instagram [FOTO]

Wednesday, 21 September 2016 10:07
Instagram lançoi këtë të hënë një opsion të ri që lejon të gjithë përdoruesit të kontrollojnë komentet e postuara në…

Dy telefona “Galaxy Note 7” marrin flakë në Kinë

Tuesday, 20 September 2016 10:56
Dy pajisje “Galaxy Note 7” kanë marrë flakë në Kinë, sipas disa raportimeve në rrjetet sociale. Ky lajm vjen dy…

Mercedes Benz zgjedh Shqipërinë për të promovuar modelin e ri [FOTO]

Saturday, 17 September 2016 17:40
Gjiganti i automobilistikës në botë, Mercedes Benz, ka zgjedhur Shqipërinë si një ndër vendet ideale për të promovuar modelet e…

Probleme me baterinë e celularit? Ndiqni këshillat e kimistëve për t'ia zgjatur jetën

Friday, 16 September 2016 14:14
Apple pretendon se produkti i saj më i ri, iPhone 7 ka bateri më jetëgjatë për të luftuar disa nga…

1 mln Note 7 tërhiqen nga tregu amerikan

Friday, 16 September 2016 14:02
Autoritetet amerikane dërguan një kërkesë formale në adresë të Samsung për të tërhequr nga tregu pajisjet Note 7, tek të…

BE-ja synon teknologjinë 5G brenda vitit 2025

Wednesday, 14 September 2016 13:43
Bashkimi Europian kërkon ta bëjë teknologjinë e gjeneratës së pestë të telekomunikacionit të disponueshme anembanë bllokut, duke pasur lidhje “wireless”…

Shkencëtarët kanë zbuluar diçka “shokuese” e cila mund të rishkruajë një pjesë të rëndësishme të evolucionit të njeriut

Tuesday, 13 September 2016 21:55
Duart e njeriut janë të afta për kryerjen e lëvizjeve tepër komplekse si asnjë pjesë tjetër trupit . Megjithatë ka…

Vjen përgjigja për lutjet tuaja: Shkencëtarët krijojnë një ekran të pathyeshëm celulari!

Tuesday, 13 September 2016 15:24
Të gjithë e njohim atë ndjesinë vrastare në momentin kur shihni celularin t’ju rrëshkasë nga gishtat, duke e ditur se…

Pse ekspertët sugjerojnë të presim për iPhone8 dhe të mos nxitohemi

Thursday, 08 September 2016 21:36
Gjigandi i teknologjisë Apple prezantoi mbrëmjen e kaluar celularët e rinj iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Mirëpo shumë fansa…

Prezantohen iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, ja ndryshimet me smartphone-ët e tjerë [VIDEO]

Wednesday, 07 September 2016 21:57
Në një event që u mbajt në San Francisco dhe që u transmetua livestream në Youtube nga kompania, gjigandi i…

Robot në trupin tonë?

Wednesday, 07 September 2016 15:00
Teknologjia mesa duket po shkon edhe më larg.

Zbuloni se me çfarë do të zëvëndësohen ekranet e celularit

Wednesday, 07 September 2016 10:22
Telefonat e zgjuar që përdorim tani mund të zëvendësohen një ditë nga ekrane elektronike të projektuar mbi lëkurën e dorës…

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll