INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
I çuditi të gjithë kur i mori mikrofonin këngëtares britanike në EUROVISION, flet për herë të parë shqiptari: Ja pse e bëra [FOTO]

I çuditi të gjithë kur i mori mikrofonin këngëtares britanike në EUROVISION, flet për herë të parë shqiptari: Ja pse e bëra [FOTO]

Publikuar më: 17:21 16-05-2018

Një situatë shumë e sikletshme u krijua në finalen e Eurovision mbrëmjen e së shtunës gjatë performancës së këngëtares britanike, kur dikus hyri në skenë dhe i mori mikrofonin asaj.

I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike, i quajtur Konstanin Bouki, 30-vjec. Ai ka emigruar në Londër prej disa vitesh dhe e quan veten reper, filozof e adhuron marksistët dhe Che Guevaran.

Në intervistë për tch, ai deklaron se gjesti i tij ka ardhur në një formë revolte kundër korrupsionit dhe shtypjes së njerëzve nga pushteti, ndërkohë që sot ai është liruar me kusht dhe Unioni Evropian i Transmetimeve (EBU) tha se ” janë në pritje të rezultatit të një hetimi policor për rastin”.

hqip.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033071041107178
    array(1) { ["section"]=> string(132) "i-cuditi-te-gjithe-kur-i-mori-mikrofonin-kengetares-britanike-ne-eurovision-flet-per-here-te-pare-shqiptari-ja-pse-e-bera-foto-58564" }