Moti sot me temperatura normale. A rrezikohemi nga nesër?

Jan 05, 2017

Moti sot në të gjithë vendi rezulton me temperatura normale madje në kryeqytet ato janë më të larta se ditët e shkuara. Aq sa duket se alarmi që po përhapet prej ditësh se nga nesër tempertaura do të jenë ekstreme duket si fals. E në fakt edhe shërbimi sinoptik Metoalb një ditë më parë për IN Tv pohoi se vërtet nga nesër deri në fund të javës tepmeraturat do të jenë në nivele negative, por kurrësesi sa po thuhet nëpër media -11 apo -20 gradë. Ato mund të shkojnë deri –4 në kryeqytet dhe -14 në zonat e thella të vendi. Në fakt për metrologët e meteoalb ato do të jenë tipike të një dimri dhe të njëjta me ato të javës së parë të janarit të një viti më parë. Madje dhe dëbora dhe shirat nga dita e nesërme parashikohen të mos jenë më prezent në vend.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll