Të rinjtë e gjithë partive në vend bëhen bashkë për një kauz

Jan 10, 2017

Të rinjtë e partive politike vendosin të mbajnë një protest të padëgjuar më parë bashkë dhe për një kauz, lirimin e Ramush Haradinaj.
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Flodia Kërpaçi ka njoftuar për organizimin e kësaj proteste me pjesëmarrjen e të rinjve nga të gjitha partitë, ditën e nesërme në orën 12:00 përpara Ambasadës Franceze në Tiranë.
Ajo shkruan: Nesër në orën 12:00 tek Ambasada Franceze, BASHKË me përfaqësues të forumeve rinore,do të jemi të gjithë aty, për të protestuar në mënyrë paqësore në mbështetje dhe për të kërkuar lirimin e Z.Ramush Haradinaj! Ju ftojmë të na bashkoheni për të ngritur zërin deri në lirimin e Z.Haradinaj! Francë mos na zhgënje”, shkruan Kërpaçi në FB.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll