Teksa Rama dhe Basha negociojnë, Ilir Meta takon Berishën. Ja ç’biseduan…

May 18, 2017

Kreu i Kuvendit dhe Presidenti i ri, Ilir Meta ka shkuar të takojë liderin historik të PD, Sali Berishën. Ai pas takimit që ka bërë jo pak qytetarë kureshtarë, ka folur për gazetarët për marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.
 “Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje, sipas medias, mes Ramës dhe Bashës. Kjo ka qenë ëndërra ime të ketë një marrëveshje. Shpresojmë të bëhet publike. Unë nuk kam qenë negociuesi, por imponuesi i kësaj marrëveshje, tha Meta.
Ndërsa për takimin me Berishën tha përmes batutës tha se është dobësia e tij dhe unë jam i gatshëm ta ndjek gjithmonë.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll