Zgjedhje 2017

  LSI forcë e parë? Ja si ironizon kryeministri Rama

  May 19, 2017

  Pas deklaratave të figurave të ndryshme të LSI se do të bëhen forcë e parë në këto zgjedhje, nuk ka munguar as reagimi i kryeministrit Rama.

  Në fjalën e mbajtur në Korçë, ai ka thumbuar aleatin qeverisës mbi pretendimet e vazhdueshme për t’u bërë forcë e parë. Rama tha se PS kishte plane krejt të tjera:

  “Se çdo ndodhë pas kësaj marrëveshje këtë do e vendosni ju, këtë e vendosin shqiptarët. Gara do jetë shumë e fortë, se LSI do të dalë forcë e parë, PD do të dalë forcë e parë dhe ne duam të dalim forcë e parë duke qenë se jemi të parët. Ne duam ta fillojmë me 71 vota për PS”.

  Nuk u ndal vetëm më LSI, pasi kishte ngacmime edhe për PD, me kryetarin e së cilës sapo nënshkroi një marrëveshje për zgjedhje të lira dhe të ndershme:

  “Fakti që bëmë marrëveshje nuk e ndryshon faktin që ata kishin frikë nga vettingu. Ne kemi bërë gjënë e duhur, s’është asnjë saktificë për Peleshin deri në datën e zgjedhjeve. Kur ne themi që duam të vëmë Shqipërinë, nuk e kemi fjalë goje”.

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll