Uragani “Maria” lë pas shkatërrim në Porto Riko

Thursday, 21 September 2017 09:17
Uragani "Maria" ka ndërprerë energjinë elektrike në gjithë ishullin Porto Riko, ku jetojnë 3.5 milionë banorë. Abner Gomez, drejtues i…

Drogë dhe automjete të sekuestruar në Lezhë. Policia arreston 3 persona

Thursday, 21 September 2017 09:17
2 shtetas kosovarë dhe një shqiptar kanë rënë në prangat e policisë shqiptare me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.…

Fotoja e ditës, kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij takojnë çiftin presidencial të SHBA-së [FOTO]

Wednesday, 20 September 2017 21:47
Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama ndodhet në Nju Jork në kuadër të mbledhjes së Asamblesëë OKB-së. Ashtu si liderët…

Kryebashkiaku Veliaj turpëron djalin e dashuruar publikisht [FOTO]

Wednesday, 20 September 2017 21:35
Aq e kishte dhe surpriza! Një qytetar i Tiranës, ka vendosur të shprehë dashurinë e tij për "Julin" në muret…

Video prova/ Në PD votoje sa herë të doje [VIDEO]

Wednesday, 20 September 2017 21:26
Ndërkohë që Partia Demokratike dhe aleatët e saj i mëshojnë faktit për zgjedhje elektronikë, për zgjedhjen e kryetarit të tyre…

Rreshje të dendura shiu, përmbytet Durrësi [VIDEO]

Wednesday, 20 September 2017 20:57
Moti i keq me reshje të dendura të shiut i pasdites së sotme ka shkaktuar probleme të shumta në qytetin…

Djegia e trinjakëve në Durrës, zbardhen detaje të reja

Wednesday, 20 September 2017 20:00
Tre fëmijë trinjakë të moshës 3 vjeç janë djegur sot pas zjarrit që përfshiu banesën e tyre. Ngjarja tragjike ka…

Autobuzë të rinj në Tiranë, modernizohet transporti publik

Wednesday, 20 September 2017 18:43
Bashkia e Tiranës do të nxisë përdorimin e automjeteve elektrike, ndërsa shumë shpejt në rrugët e kryeqytetit do të lëvizë…

Shkon në 5 numri i të arrestuarve për shpërthimin në metron e Londrës

Wednesday, 20 September 2017 18:39
Dy persona janë arrestuar në jug të Uellsit për sulmin terrorist të së premtes në një tren në Londër, duke…

Tragjike në Durrës, merr flakë banesa, ndërrojnë jetë trinjakët e mitur

Wednesday, 20 September 2017 20:01
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Një banesë në fshatin Rromanat është djegur…

Rusia kërkon kthimin e Kosovës në Serbi. Zyrtari rus kundër Trump. SHBA-të hapën kutinë e Pandorës [VIDEO]

Wednesday, 20 September 2017 17:51
Fjalimi i presidentit Trump në OKB ku theksohej nevoja për të respektuar sovranitetin në botë, ka nxjerrë në pah pakënaqësinë…

Ndalimi i simboleve të komunizmit, PD kërkon ndihmën e ekspertëve gjermanë për hartimin e ligjit

Wednesday, 20 September 2017 17:45
Partia Demokratike ka kërkuar ndihmën e ekspertëve të huaj për hartimin e ligjit për ndalimin e simboleve të komunizmit. Për…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll