INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Këto janë tre llojet e puthjes të cilat duhet t’i provoni me patjetër

Këto janë tre llojet e puthjes të cilat duhet t’i provoni me patjetër

Publikuar më: 20:11 12-01-2018

Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme puthjesh, nëpërmjet të cilave personi tjetër mund të jetë duke u përpjekur t'ju komunikojë diçka.

1. Puthja franceze

Është puthja që e njohim dhe besojmë e keni provuar të gjithë. Puthja klasike me gjuhë, shumë pasion dhe afrimitet jep mes një çifti.

2. Puthja ruse

Kjo ndryshe do të quhej një lloj me puthje, pasi rusët e kanë një stil të veçantë të puthjes. Ata e fusin një copë akull në gojë dhe puthen duke e kaluar akullin nga njëra gojë në tjetrën derisa të shkrihet.

3. Puthja japoneze

Të putheni në mënyrë normale, duke i ngritur buzët në të njëjtën kohë, puthje mes buzësh, disa herë por pa ndërprerë për disa minuta.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00088191032409668
    array(1) { ["section"]=> string(75) "keto-jane-tre-llojet-e-puthjes-te-cilat-duhet-t-i-provoni-me-patjeter-47381" }