INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Maqedoni, një pullë postare në nder të Skëndërbeut [FOTO]

Maqedoni, një pullë postare në nder të Skëndërbeut [FOTO]

Publikuar më: 12:54 13-01-2018

Vetëm pak ditë pasi Kuvendi i Maqedonisë votoi gjuhën shqipe si gjuhë zyrtare, tashmë Shkupi ka emetuar një pullë postare në nder të Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu me rastin e 550 vjetorit të vdekjes.

Ishte vetë ambasadori shqiptar në Maqedoni Fatos Reka i cili përmes një njoftimi në rrjetin social tëitter bëri me dije lajmin

Në Pullë vihet re emri dhe fotoja e Skëndërbeut.

skenderbeu.PNG

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013809204101562
    array(1) { ["section"]=> string(60) "maqedoni-nje-pulle-postare-ne-nder-te-skenderbeut-foto-47414" }