Një nga tre rastet e sëmundjeve të trurit, mund të parandalohet. Kujdes me mënyrën e jetesës [VIDEO]

Friday, 21 July 2017 18:12
Sëmundjet që prekin trurin ku Alzaimer është ndër më të zakonshmet, mund të shmangen. Studiuesit kanë gjetur se një në…

Adoleshentë, mos u dehni! Studiuesit besojnë se kjo rrit rrezikun e alkoolizmit [VIDEO]

Thursday, 20 July 2017 18:03
Pirja e tepruar gjatë adoleshencës ndikon në zonat e trurit që janë në zhvillim. Adoleshentët që pinë shumë alkool kanë…

Thonjtë me xhel dhe efektet anësore që nuk i dinit

Thursday, 20 July 2017 13:42
Thonjtë me xhel janë një ndër shpikjet e viteve të fundit, për të cilat femrat janë gëzuar shumë.

5 shkaqet pse ju vonohen periodat

Wednesday, 19 July 2017 15:24
Dhimbje të forta barku dhe shpine, stres, shtim i papritur oreksi, nervozizëm dhe luhatje të forta humori, me siguri asnjëra…

A janë të rrezikshme nishanet që keni? Bëni vetë ekzaminimin nëpërmjet kësaj metode

Wednesday, 19 July 2017 12:00
Të gjithë kemi nishane , por jo gjithmonë ju kushtojmë rëndësi atyre.

Kujdes nga dietat bimore. Studiuesit: Rrisin rrezikun për sëmundje zemre [VIDEO]

Tuesday, 18 July 2017 16:31
Edhe pse thuhet se dietat me bazë bimore janë të shëndetshme një ekip studiuesish amerikanë ka gjetur se disa prej…

Pse duhet të pini ujë që sa hapni sytë në mëngjes

Tuesday, 18 July 2017 12:47
Një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shëndetin tuaj, është pirja e ujit esëll në mëngjes.

Pushimet, pse ju bëjnë mirë dhe si efekti zgjat për 10 muaj

Monday, 17 July 2017 15:46
A e dini se disa ditë pushime mund të sjellin efekte psikologjike e fizike për një muaj të tërë e…

Mos lini pas aktivitetin fizik! Ja 7 përfitimet psikologjike

Sunday, 16 July 2017 18:46
Të ushtruarit rrit rrjedhjen e gjakut në tru dhe përmirëson oksigjenimin.

Këtë bimë e keni në kopësht, por nuk e keni ditur që shëron [FOTO]

Saturday, 15 July 2017 17:49
Këtë bimë shumë herë e keni pasur në dorë, por nuk keni pasur dijeni që ajo ju ndihmon kundër rënies…

Mos punoni shumë... 55 orë punë në javë, ju dëmtojnë zemrën [VIDEO]

Friday, 14 July 2017 16:18
55 orë punë në javë rrisin në mënyrë të konsiderueshme rrezikun e zhvillimit të problemeve serioze të zemrës. Studimi më…

Dielli nuk shkakton gjithmonë tumor, por edhe e kuron atë

Friday, 14 July 2017 15:38
Mund të duket e çuditshme, por disa tumore që shkaktohen nga dielli mund të kurohen pikërisht nëpërmjet diellit dhe këtu…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll