INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ndërpritet përkohësisht aplikimi i lotarisë Amerikane, Ambasada Amerikane sqaron arsyen

Ndërpritet përkohësisht aplikimi i lotarisë Amerikane, Ambasada Amerikane sqaron arsyen

Publikuar më: 15:13 12-10-2017

Prej dy ditësh faqja zyrtare për aplikimin e lotarisë amerikane nuk ka funksionuar për shkak të numri të lartë të aplikimeve.

Ditën e sotme ka ardhur dhe reagimi i Ambasadës Amerikane duke sqaruar se ky problem ka përfshirë të gjithë botën dhe jo vetëm Shqipërinë për shkak të ngarkesës, por që shumë shpejt do të rikthet përsëri në punë.

NJOFTIMI I AMBASADËS

Faqja e internetit të Lotarisë Amerikane http://dvlottery.state.gov është përkohësisht jashtë funksionit për mirëmbajtje. Kjo është një ndërprerje në mbarë botën që prek të gjitha vendet - jo vetëm Shqipërinë. Ne do t'ju njoftojmë sapo të kemi më shumë informacion.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.004194974899292
    array(1) { ["section"]=> string(92) "nderpritet-perkohesisht-aplikimi-i-lotarise-amerikane-ambasada-amerikane-sqaron-arsyen-38784" }