INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Në botën shumëpërdorimshme...

Në botën shumëpërdorimshme...

Publikuar më: 13:54 31-12-2017

Nga Ohrida Jaçelli

Në botën shumëpërdorimshme... Nuk mund të jemi të pavarur e as plotësisht të lirë... Nuk mund të shërojmë shoqërinë duke treguar me gisht të keqen. Ndaj, Rinia që feston...

Si fillim, Uroj të gëzosh shëndet dhe të festosh arritjet dhe sforcon e një viti...sepse vetëm pas këtyre ka gjithnjë gëzim që çlodh zemrat... Rini! Uroj të presësh një Vit të Ri, i plotësuar me virtyte!

I solidarizuar... ashtu si në protestë... Uroj të kujtoni edhe sot Florencin, i cili s’mundi të gëzojë këtë botë shumëpërdorimshe! Të mendosh familjen e tij... që nuk duron... Të mendosh Rini, Të mendosh është forcë, është zgjidhje!

Të mendosh përtej vetes, përtej rrethit është e mira e përbashkët! Të mendosh vërtet Rini... është të kuptosh se materialet janë e vetmja gjë që s’mbetet në këtë jetë! Të mendosh, është përsosmëri dhe dobishmëri!

Falenderojmë Ohrida Jaçelli për shkrimin e publikuar në intv.al.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010361671447754
    array(1) { ["section"]=> string(32) "ne-boten-shumeperdorimshme-46363" }