INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk keni një jetë seksuale të kënaqshme? Zbatoni këto 5 hapa për të shpëtuar...

Nuk keni një jetë seksuale të kënaqshme? Zbatoni këto 5 hapa për të shpëtuar...

Publikuar më: 23:01 14-11-2017

Nuk është e pazakontë që pas shumë vitesh me partnerin seksi nuk është më aq pasionant dhe i intensiv. Sigurisht që faji ndonjëherë është i juaji apo i partnerit, por fatmirësisht ekzistojnë metoda të cilat mund t’iu ndihmojnë të shpëtoni jetën tuaj seksuale, dhe të rindizni pasionin.

1 – Përdorni metodat e joshjes: E mbani mend atë shikimin sensual që i jepnit partnerit më parë? Përpiquni ta riktheni përsëri në lojë. Fjalët nuk kanë aq vlerë sa një shikim apo një gjest në momentin e duhur, shkruan opinion.

2 – Bëhuni spontan: Kjo sidomos nëse bashkëjetoni. Kujtoni kohërat kur nuk kishit shumë mundësi të bënit seks, dhe shfrytëzonit të gjitha vendet e mundshme. Dilni nga dhoma e gjumit, dhe rikthehuni në lojë.

3 – Mos i harroni mesazhet erotike: Ato janë shumë të rëndësishme, dhe garantojnë ndezje pasioni si me magji. Dërgojini partnerit një mesazh të tillë papritur, dhe rezultatin do e merrni në dhomën e gjumit.

4 – Bëhuni mendje hapur: Nëse partneri apo partnerja dëshiron të provojë diçka të re, mos e refuzoni. Besojini verbërisht dëshirave dhe pasioneve të njëri-tjetrit.

5 – Kujdesuni për veten: Sidomos kur jetoni në të njëjtën çati. Kujdesi për veten është çelësi në të tilla raste.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0016310214996338
    array(1) { ["section"]=> string(81) "nuk-keni-nje-jete-seksuale-te-kenaqshme-zbatoni-keto-5-hapa-per-te-shpetuar-41965" }