INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Prestigjozia Forbes publikon listën me 10 këngëtarët më të paguar për vitin 2017[FOTO]

Prestigjozia Forbes publikon listën me 10 këngëtarët më të paguar për vitin 2017[FOTO]

Publikuar më: 09:47 07-12-2017

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën vjetore të muzikantëve më të paguar të vitit 2017.

Diddy (Sean Combs) është në krye të listës, duke regjistruar shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me Ciroc vodka, shitjes së një të tretës së Sean John për 70 milionë dollarë dhe një turneu muzikor ‘Bad Boy Family Reunion.’

Pas tij vjen Beyonce, e cila regjistron një shifër prej 105 milionë dollarësh fitim, falë ‘World Tour’, që u mbyll në fund të 2016-ës. I gjithë turneu i artistes grumbulloi më shumë se 250 milionë dollarë.

The Weeknd dhe grupi britanik Coldplay renditen në 5 top five, me fitime 94 milionë dollarë dhe 84 milionë dollarë.

Hyrja më e re në listën e Top 10 është Justin Bieber, i cili ka pasur një vit të suksesshëm në karrierën e tij, edhe falë 105 live show-ve që u zhvilluan gjatë kohës që përgatitej lista e Forbes.

Ja edhe lista me 10 këngëtarët më të paguar për vitin 2017:

1) Diddy (130 milionë $)

2) Beyonce (105 milionë $)

3) Drake (94 milionë $)

4) Weeknd (92 milionë $)

5) Coldplay (88 milionë $)

6) Guns N 'Roses (84 milionë $)

7) Justin Bieber (83.5 milionë $)

8) Bruce Springsteen (75 milionë $)

9) Adele (69 milionë $)

10) Metallica (66.5 milionë $)

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014078617095947
    array(1) { ["section"]=> string(91) "prestigjozia-forbes-publikon-listen-me-10-kengetaret-me-te-paguar-per-vitin-2017-foto-44164" }