Leo DiCaprio fiton medalje të argjendtë në Lojërat Olimpike 2016

Aug 09, 2016

Leonardo DiCaprio ka fituar gjithashtu edhe një medalje argjendi në Lojrat Olimpike 2016.

Të paktën kështu ka dëshiruar ta interpretojnë fanset e aktorit të cilët kanë zbuluar një ngjashmëri  të jashtëzakonshme midis fituesit të çmimit Oskar,  DiCaprio dhe fituesit të medaljes së argjendtë në Lojërat Olimpike 2016 sportistit Brady Ellison.

Ndjekësit e DiCaprios kanë shkuar edhe më tej në rrjetet sociale duke shkruar se tashmë Leonardo DiCaprio është i vetmi në historinë e njerëzimit që ka fituar një Oskar dhe një medalje Olimpike në hark. Me goxha sens humori fanset e DiCaprios.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll