Lahm mbyll karrierën, ja kush do jetë kapiteni i ardhshëm i Bajernit

May 18, 2017

Kapiteni aktual i bavarezëve, Philipp Lahm, në qershor do të varë këpucët në gozhdë dhe pasuesi i tij do të jetë pikërisht Manuel Neuer, i transferuar nga Schalke 04 me shumë bujë në vitin 2011.

Që atëherë, gardiani i portës ka fituar pesë herë kampionatin, tri herë Kupën e Gjermanisë dhe një herë Ligën e Kampionëve (2013), transmeton telegrafi. Ai gjithmonë ka qenë protagonist në fushë dhe madje një nga arsyet kryesore pse Bayern ka pasur kaq shumë suksese.

Javën e kaluar, trajneri Carlo Ancelotti tha se skuadra dhe klubi do të vendosin për kapitenin, jo ai.

Tani ata e kanë bërë, por ende nuk dihet data e njoftimit zyrtar. Së fundmi, Lahm i parapriu këtij lajmi duke thënë se Neuer dhe Thomas Muller janë dy kandidaturat më serioze për pasuesin e tij.

Hera e fundit kur Bayern ka pasur një portier për kapiten ka qenë në vitin 2008, me “titanin” Oliver Kahn si lider të padiskutueshëm të skuadrës.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll