Zgjedhje 2017

  20 ekipet e futbollit që nuk kanë luajtur kurrë në Ligën e 2-të [FOTO]

  May 19, 2017

  Gjatë gjithë historisë së futbollit ka shumë ekipe që nuk kanë luajtur kurrë në ligën inferiore.

  Është e përditshmja spanjolle “AS” e cila ka publikuar listën me 20 skuadrat europiane që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në një kategori tjetër përveç asaj elitare, transmeton SYRI.net.

  E nisim nga Spanja, Real Madrid, Barcelona dhe Athletic Bilbao janë tre skuadrat e vetme që nuk kanë luajtur në kategorinë inferiore.

  Itali, vetëm Interi nuk ka luajtur në Serie B, pasi në vitin 2006 Juventusi e provoi të luajë në ligën inferiore si pasojë e skandalit “Calciopoli”. Ndërsa Roma në vitin 1951 ka zhvilluar një sezon katastrofë duke rënë nga kategoria.

  Gjermani, të gjithë e prisnin Bajernin por befasia është vetëm skuadra e Hamburgut që nuk e ka provuar kurrë të bjerë nga kategoria.

  Më poshtë keni listën e skuadrave që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në kategorinë inferiore.

  auto_Screenshot_91495184884.png

   

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll