Kuqezinjtë miqësore me kampionin e botës

Saturday, 06 February 2016 10:43
Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka bërë me dije se pas ndeshjes miqësore me Austrinë, të…

Ja shifrat e çmendura që çuan Guardiolën në stolin e Manchester City-t

Tuesday, 02 February 2016 12:40
Pep Guardiola do të jetë trajneri i Manchester City në 3 sezonet e ardhshme. Skuadra angleze zyrtarizoi nënshkrimin e kontratës…

Shkëlzen Gashi zgjedh "tokën e premtuar". Firmos për 4 sezone me Kolorado Rapids

Tuesday, 02 February 2016 12:35
Shkëlzen Gashi largohet nga Bazeli. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka zgjedhur Amerikën si vendin ku do të vazhdojë karrierën e…

Skënderbeu merr sulmuesin e Laçit, James

Tuesday, 02 February 2016 12:26
Skënderbeu bën goditjen e rradhës në merkaton dimërore. Në minutat e fundit drejtuesit korçar kanë arritur të sigurojnë shërbimet e…

Derbi spektakolar për Milanin, fiton 3-0 ndaj Interit

Monday, 01 February 2016 09:27
Derbi i 186 “Madoninës” ishte fantastik për Milanin, për t’u harruar për Interin. Kuqezinjtë fituan 3-0 ndaj zikaltërve në këtë…

Ja çfarë thotë Mancini pas gjestit të turpshëm ndaj tifozëve të Milanit

Monday, 01 February 2016 09:24
Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se tifozët e Milanit kanë fyer atë dhe se kjo ishte arsyeja se…

Fitorja e 12-të për Juventusin, Napoli kthehet në krye

Sunday, 31 January 2016 17:41
Juventusi fitoi 4-0 në fushën e Chievo-s, duke regjistruar suksesin e 12-të radhazi në Serinë A. Rekordi i barazuar me…

Novak Xhokoviç fiton për herë të gjashtë Australian Open

Sunday, 31 January 2016 17:37
Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviç, për herë të gjashtë ka fituar në turneun e tenisit Australian Open. Ai sot, për…

Skënderbeu bie në Shkodër, Partizani kap kreun

Sunday, 31 January 2016 12:08
Partizani hakmerret ndaj Laçit për humbjen në Kupë dhe i bashkohet Skënderbeut në krye të renditjes së Kategorisë Superiore. Skuadra…

Reagon Rooney, ja çfarë thotë për Van Gaalin

Sunday, 31 January 2016 10:20
Wayne Rooney i ka dal në mbrojtje Lois van Gaalit. Kapiteni i Manchester Unitedit, Wayne Rooney i ka dalë në…

Shqipëria njeh "mikun" e rradhës në 26 Mars

Saturday, 30 January 2016 12:31
Austria do jetë kundërshtari i kombëtarës shqiptare për ndeshjen miqësore të 26 marsit. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqytetin austriak…

Dëmtohet rëndë futbollisti i Man.City, 10 javë jashtë fushës

Friday, 29 January 2016 19:11
Kualifikimi në finalen e Kupës së Ligës ka ardhur me një kosto të madhe për Manchester City-n që do të…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll