INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sulmohet Ambasada e Kosovës në Suedi

Sulmohet Ambasada e Kosovës në Suedi

Publikuar më: 15:15 10-08-2018

Persona të panjohur kanë sulmuar me mjete të forta Ambasadën e Kosovës në Stockholm, Suedi. Xhami i njërës prej dritareve të ndërtesës ku është e vendosur ambasada është thyer. Ministria e Punëve e të Jashtme, përmes një njoftimi për medie, ka reaguar duke e dënuar sulmin ndaj Ambasadës së Kosovës në Stokholm dhe njëkohësisht falënderon autoritetet suedeze për reagimin e shpejtë dhe bashkëpunimin e ngushtë në lidhje me këtë rast. Ky është sulmi i dytë ndaj Ambasadës së Republikës së Kosovës në Stokholm që nga hapja e saj në vitin 2009.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031669139862061
    array(1) { ["section"]=> string(42) "sulmohet-ambasada-e-kosoves-ne-suedi-68079" }