Zgjedhje 2017

  Makina fluturuese italiane. Kapsula e montuar në dron, lëvizet nga 8 helika

  Friday, 23 June 2017 13:44
  Nuk vjen nga hapësira e jashtme,e as nuk bëhet fjalë për një relike të ruajtur në një zonë misterioze. E…

  Sondazhi për rrjetet sociale. Listën e përdoruesve e udhëheq Facebook [VIDEO]

  Thursday, 22 June 2017 16:13
  Një sondazh i kryer për përdorimin e rrjeteve sociale në botë ka treguar se  Facebook udhëheq listën  dhe se WhatsApp…

  Facebook prezanton “Photo Guard”. Zbuloni çfarë i bën fotos së profilit!

  Thursday, 22 June 2017 14:05
  Facebook vazhdon edhe sjell ndonjë opsion risi.

  Samsung organizon konkursin për dizajnin e aksesorëve të televizorëve QLED

  Thursday, 22 June 2017 13:56
  Fituesi i çmimit prej 8,000 € do të shpallet në IFA 2017.

  Celulari më i sigurt në botë ka një vlerë marramendëse

  Wednesday, 21 June 2017 16:47
  Ky mund të quhet telefoni ‘ushtarak’ që të mbron nga përgjimet.

  1 mln $ për kompjuterat. Firma nga Koreja pranon të paguajë shpërblimin [VIDEO]

  Wednesday, 21 June 2017 13:29
  Kompania koreano-jugore e webit Nayana ka rënë dakord të paguajë një shpërblim prej 1 milion dollarë për të zhbllokuar kompjuterët…

  NASA zbulon 10 planetë të banueshëm si Toka: Nuk jemi vetëm!

  Tuesday, 20 June 2017 12:21
  NASA ka njoftuar për zbulimin e 219 planetëve të tjerë jashtë sistemit diellor, 10 prej të cilëve të mëdhenj gati…

  Pse Facebook nuk e ka ende butonin ‘Dislike’?

  Monday, 19 June 2017 12:53
  Facebook nuk e ka krijuar butonin ‘Dislike’.

  Nëpërmejt smartwatch mund të kontrolloni timonin e makinës

  Monday, 19 June 2017 12:30
  Aparaturat biometrike të veshura, si byzylykët, apo smartwatch, të afta për të ndjerë të rrahurat e zemrës, apo funksione të…

  Varësia nga rrjetet sociale, edhe me pushime nuk e lëmë dot telefonin [VIDEO]

  Monday, 19 June 2017 11:17
  Varësia nga rrjetet sociale dhe smartphonet çdo ditë e më shumë po paralizon njerëzit. Nëse më para pushimet shiheshin si…

  Surprizat në Viva Tech vazhdojnë [FOTO / VIDEO]

  Friday, 16 June 2017 18:47
  Shëtitjet e Geek Room në Viva Technology vazhdojnë edhe sot. Pas një dite të mbushur me konferenca të cilat mbahen…

  Sulmi kibernetik. BBC: U nis nga hacker në Korenë e Veriut[VIDEO]

  Friday, 16 June 2017 16:17
  Zyrtarët britanikë të sigurisë besojnë se hakerat në Korenë e Veriut qëndrojnë pas sulmeve kibernetike që ndodhën muajin  e kaluar.…
  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll