INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Vëzhgimi i IN News, ''me sytë'' nga Meta. Ç’po ndodh me artistët sot?[VIDEO]

Publikuar më: 14:43 06-07-2018

Pas miratimit të projektligjit për Teatrin Kombëtar artistët dhe qytetarët duket se janë lodhur pas protestës maratonë, pasi sot Kamera e IN News shkoi pranë ambienteve të Teatrit dhe pa se shumë pak artistë ishin prezent. Dy nga artistët më protagonistë të protestave Neritan Liçaj dhe Robert Budina kanë thënë për mediat se nuk do të dorëzohen dhe do kërkojnë takim dhe me Presidentin Meta.
“Protesta e mirëfilltë dje filloi. Opsion i mundshëm është dhe ngujimi. Do kërkojmë takim me Presidentin,” aktori Liçaj.
Ndërsa regjisori Budina vlerësoi një nga të majtët, Pandeli Majkon që sipas tij ai tregoi se vlerat nuk kanë vdekur.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077390670776367
    array(1) { ["section"]=> string(80) "vezhgimi-i-in-news-me-syte-nga-meta-c-po-ndodh-me-artistet-sot-video-licaj-64041" }