INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ''i çmend'' të gjithë! Mos e besoni po deshët [VIDEO]

WOW! Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ''i çmend'' të gjithë! Mos e besoni po deshët [VIDEO]

Publikuar më: 20:55 18-05-2019

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen e dytë të Eurovision. Këngëtarja shqiptare do të performojë e dyta pas Maltës.

Nga mijëra artistë që regjistruan këngët e tyre, vetëm 26 kanë mbetur në garë për trofeun e sivjetshëm.

Pas rezultateve të jurive eksperte dhe televotimeve, vetëm një do të jetë fituesi i trofeut të madh, me përfaqësuesin e Holandës që konsiderohet pretendenti kryesor, ndërsa Australia, sipas kuotimeve është pretendentja e dytë. Mirëpo në një sondazh LIVE që po realizohet prej 6 orësh nga portali zytar i Eurovizionit, Jonida Maliqi kryeson që do të thotë se sipas fansave është pretendentja për të fituar.

JONIDA.png

 

Le të shpresojmë!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0075619220733643
    array(1) { ["section"]=> string(122) "wow-jonida-maliqi-fituese-e-eurovizion-ky-rezultat-i-sajtit-zyrtar-po-i-cmend-te-gjithe-mos-e-besoni-po-deshet-video-94118" }